Hakkımızda

2018 yılında OKNAL A.Ş. iştiraki ile KAPTAN EPS AMBALAJ LTD. ŞTİ. firması adı altında  EPS (Expanded Polystyren Foam) üretimine başlamıştır.

Sürekli gelişmeyi temel ilke edinen OKNAL ve KAPTAN EPS artan kaliteli ürün ve hizmet kapasitesi ile hedeflerini sürekli yukarıda tutmaktadır.

OKNAL ve KAPTAN EPS’nin değişmez prensipleri güvenlik, kalite, yenilikçi, çevre, müşteri memnuniyeti ve sınırsız hizmet anlayışıdır.

OKNAL A.Ş, 1991 yılında %100 yerli sermaye ile Kahramanmaraş’ta kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren hedeflerini genişleterek Kahramanmaraş dışında İstanbul, Ankara,  Kırıkkale, Adana, Hatay ve Almanya 'da da şubeler açarak hizmet vermektedir.

OKNAL A.Ş,  2017 yılı başlarında Kahramanmaraş’ta hizmete aldığı hava ayrıştırma tesisi ile sıvı azot, sıvı argon, sıvı oksijen üretimine başlayarak sınai gaz üreticileri arasında yerini almıştır. Üretilen sıvı, gaz ürünlerinin dışında sektörün ihtiyaç duyduğu diğer tüm endüstriyel gazların temini, dağıtımı ve bunlarla hazırlanan karışım gazlarının dolumu, dağıtımı ve satışı yurt çapında yapılmaktadır.

Bunların yanında kriyojenik sıvı gaz depolama tankları, sıvı karbondioksit depolama tankları, her tipte basınçlı kaplar, yangın söndürme ürünleri, kurubuz üretimi ve satışı da yapılmaktadır.

Gıda ve temizlik sektöründe yoğun olarak kullanılan kurubuz üretiminde öncü olan OKNAL A.Ş. ülkemizde açık ara lider konumdadır. Kriyojenik sıvı gaz depolama tankları ve diğer basınçlı kapları Türkiye dışında Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine de ihraç etmektedir. Sınai gaz ihracatında da ( sıvı azot, sıvı argon, sıvı oksijen, sıvı karbondioksit ve diğerleri ) başı çeken OKNAL A.Ş. konusunda ihracat lideridir.

Üretimini yapmış olduğu gazlar sağlık bakanlığının medikal üretim izinlerine sahip olup,  ülkemiz sağlık sektörüne de önemli hizmetler sunmaktadır.

OKNAL A.Ş. , 50’nin üzerinde sahip olduğu taşıma filosu ile gaz dağıtımı ve taşınması konusunda Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük lojistik firmasıdır.