Faaliyet Alanlarımız

 1. EPS (Expanded Polystyren Foam)
 2. 2018 yılında OKNAL A.Ş. iştiraki ile KAPTAN EPS AMBALAJ LTD. ŞTİ. firması adı altında EPS (Expanded Polystyren Foam) üretimine başlamıştır.

  Dondurma Kutuları, Balık Kutuları ve İnşaat Yapı Malzemeleri ürünleri üreterek, alanında uzman kadrosuyla gelişen ve değişen teknolojiyi yakından takip ederek en iyi kaliteyi ve hizmeti müşterilerine sunmayı hedeflemektedir.

 3. Endüstriyel Gazlar
 4. Endüstriyel Gazlar, Kesme ve Kaynak, Sağlık, Gıda başta olmak üzere birçok endüstride kullanılmaktadır.

  Oknal, kendi hava ayrıştırma tesisinde üretmiş olduğu Oksijen, Azot ve Argon' u ve diğer tüm Endüstriyel Gazların dağıtımını yapmaktır. Üretimimizin yanısıra sahip olduğumuz deneyimli kadromuz ile tüm tedarikçilerimize teknik hizmetler de vermekteyiz.

 5. Medikal Gazlar
 6. İnsan sağlığı için üretilen ürünlerde, üretimin her aşamasında yüksek kalite gerekmektedir.

  Oknal olarak, insan ve çevreye karşı olan duyarlılığımız ile ulusal ve uluslararası standartlara uygun bir şekilde Medikal Gaz üretimi ve dağıtımını yapmaktayız.

  Sağlığınız için en iyisini üretmekteyiz, çünkü sağlığınız bizim için önemli.

 7. Kurubuz

  Kurubuz, Karbondioksit’ ten üretilmektedir. Sıvı Karbondioksit tankından kurubuz üretim makinasına beslenen Sıvı Karbondioksit, makine içinde atmosferik basınçta genleşme sonucu fiziksel dönüşüm geçirerek kurubuz karı oluşur. Sıkıştırılarak uygun çapta palet veya tabletlere dönüştürülür.

  Kurubuz' un sıcaklığı -79℃’ dir. Düşük sıcaklığı sebebiyle gıda muhafazası ve servisi gibi çok farklı alanlarda soğutma amaçlı olarak kullanılmaktadır.

  Kendi tesislerimizde üretimini yaptığımız kurubuzların tedarikleri müşteri taleplerine göre hazırlanıp tedarikleri yapılmaktadır.

 8. Yangın ve Güvenlik Sistemleri

  Yangın doğal afetlerin içerisinde insanların en çok karşılaştığı durumlardan bir tanesidir. İnsan ihmalkarlığı ya da sabotaj gibi sebeplerle oluşan bu durum alınan tedbirlerle hafifletilebilir. Bu durumu engellemek açısından yangın söndürme sistemi kullanımı iş yerlerinizde ve evlerde en güvenilir çözümdür. Oknal olarak siz müşterilerimize çeşitli yangın söndürme sistemleri sunmaktayız.

 9. Kriyojenik Tank Üretimi

  Oknal, Kriyojenik tanklar (Oksijen-Azot-Argon), Karbondioksit Tankları, Transport Tanklar üretimini kendi bünyesinde yaparak, yurtiçi satışlarını ve Ortadoğu ülkelerine yapılan ihracatları her geçen gün başarı ile gerçekleştirmektedir. Kriyojenik Tanklar, içlerinde sıvı fazda bulunan gazları taşımak ve depolamak amacıyla üretilmektedir. Tanklar, içlerinde bulunan gazın -196 ℃ ve daha düşük sıcaklıkları muhafaza etmeye yönelik dizayn edildiklerinden, farklı tasarımlara sahiptir.

  Oknal uluslararası denetim kurallarının belirlediği standartlara uygun tank üretimi yapmaktadır. Üretilen tankların kapasitesi 5.000 lt ile 100.000 lt arasında değişmektedir. Karbondioksit tankları dışında üretilen tüm tanklar Kriyojeniktir. Sıvı Oksijen, Sıvı Karbondioksit, Sıvı Argon, Sıvı Azot yüksek tüketim oranlarına sahip müşteriler tarafından özellikle tercih edilmektedir. Sıvı ürünler, Oknal tır filosu tarafından müşterilere teslim edilmektedir.

 10. Lojistik

  Oknal, 50’nin üzerinde sahip olduğu taşıma filosu ile gaz dağıtımı ve taşınması konusunda Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük lojistik firmasıdır.